Tabela Nedir ve Tabela Çeşitleri

Reklam ve tanıtım ve yönlendirme günümüzün en önemli konuları arasındadır. Firmaların bulundukları yerleri en iyi şekilde göstermek istemeleri, logo ve isimlerinin her yerden görülebilir ve akıllarda kalır olması herkes için önemlidir.

Bunlarla birlikte; tabela nedir ve tabela çeşitleri için verilecek cevap, firmalar ve çarşı esnafları için, reklamlarının sürekli olarak yapılması, müşterinin bilgilendirilmesi, tanıtımının yapılması mutlaka önemlidir.

Tüm bu amaçlar için ticari faaliyette bulunan her firma ve her kuruluş, bina önlerine, dükkân girişlerine, genellikle dış cephelere tabelalarını asarlar.

Özellikle dış mekanlarda çok farklı kullanımları olduğundan ve çoğu kişi tarafından görülebildiğinden, şirket reklamlarının insanların dikkatini çekmek ve belirli bilgileri onlar için akılda kalıcı kılmak için yerleştirilmesinden dolayı tabelalar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Yerleştirilecek yer ve türe göre istenilen ebat, renk ve şekillerde tabelalar tercih edilebilir.

Totem Prapet
Totem Prapet

Tabela Türleri Nelerdir?

Tabelalar, özellikle reklamlarla müşteri çekmek isteyen işletmeler için önemlidir. Şirketler kendilerini dış çevreye en iyi şekilde ifade etmelidir. Kullanılan tabela türleri, hizmet verilen sektöre ve satılan ürünlere ve söz konusu firmanın kalitesine ve derecesine göre değişiklik gösterir.

Bazı tabela türleri sadece yön belirtmek için kullanılırken, bazıları duyuru amaçlı kullanılabilir. Bu nedenle bir tabela seçerken amacınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir. Bu nedenle, çeşitleri hakkında kesinlikle bilgi sahibi olmanız gerekecektir.

Bu konuda farklı tasarımları ve kaliteli malzemeleri ile firmamız en geniş hizmet çeşidini sunmaktadır.

Aynı zamanda; tabela nedir ve tabela çeşitleri konu olduğunda, birçok çeşidinden bahsetmek mümkündür. Işıklı tabelalar, ışıksız tabelalar olabileceği gibi üretiminde kullanılan malzemeye göre isimlendirilen tabelalar da bulunur.

Örneğin vinil tabela, krom tabela gibi. Işıklı tabela türlerini her yerden görmek mümkündür. Daha çok fark edilmek isteyen şirket sahipleri daha çok bunu tercih ediyor. Markanızı veya hizmetinizi en uzak yerlerden gösterebilen ve tanıtabilen bir tabela türüdür.

Bu nedenle öncelikle ışıklı tabela türlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca ışıklı tabela türlerinde kullanılan neon, buz ya da floresan lambalar kesinlikle markanıza değer katacaktır.

Ayrıca tabela nedir ve tabela çeşitleri kapsamında, led lambalar da kullanılmaktadır. Işıksız tabelalar ise, çoğunlukla başlık ve konum içeren yazıları içerir. Bir şirket logosu, adres veya iletişim bilgileri yer alır.

Dijital Tabela Türleri

Dijital baskı yöntemi, özellikle seri baskı ve görsel netlik söz konusu olduğunda beyaz tabelalar üzerinde oldukça başarılı bir çalışmadır. Hazırlık ve tasarım aşaması bilgisayarda yapılır ve matbaaya verilir. Bu yönüyle hazırlık aşaması seri ve ekonomiktir.

LED aydınlatmalı tabelalar gece çalışması olan firmalar için daha uygundur. LED ışıklar karanlıkta daha net seçildiği için bir işletmenin varlığını gösteren işaretler LED ışıklı olanlardır. Her türlü tabela çeşitleri ve tabela tasarımları için firmamızdan destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbeti Başlat
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?