Display Özel Tasarım

Display-Özel Tasarım

Görüntülü olarak tasarlanan günümüz reklamcılığının geldiği en son nokta olan Display Reklam, uygulamaya başlandıktan sonra yepyeni kapıları araladı. Görüntülü reklamlar olarak da bilinen Display- özel tasarım reklamları, internet sitelerinde belirli bir kitleye hedefleyebileceğiniz reklamlardır.

Hedef kitlenin doğru zamanda ve doğru şekilde yakalanmasını sağlayan bu reklamların tasarımları için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz.

Büyük markaların yanı sıra reklam planlamasında klasik kanalların kullanım oranı önemli ölçüde azaldı. Klasik kitle iletişim araçlarının çok genel ve dar bir hedef kitleye hitap etmesi nedeniyle, gerçek reklamın doğru kişiye ulaşma konusunda eksik kaldığı ortaya çıkmıştır.

Durum böyleyse, İnternet dünyasındaki belirli ilgi alanlarına göre özel olarak hazırlanmış Display-özel tasarım reklamlarıyla amaçlarınıza çok kolay ulaşırsınız.

İnternet sitelerinde doğrudan ilgili kullanıcılarını hedefleyen reklamları görüntülemek bir öncelik haline geldi. Bunun hem bütçe hem de verimlilik açısından daha geniş bir kitleye ulaşabildiği için çok daha etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Display Özel Tasarım Nedir?

Web sitelerinin banner alanları vardır. Bu web sitesini bilgilendirme amacıyla ziyaret ettiğimizde, bu alanlarda daha önce aldığımız bilgilerle ilgili reklamlar görünecektir.

Başlangıçta marka bilinirliği oluşturmak amacıyla başlayan bu reklamlar, daha sonra satış yapmak ve daha fazla trafik çekmek için kullanıldı. Tabii burada da klasik reklamcılık kuralı geçerli.

Önce kullanıcılarda bilinç meydana getirilir ve dikkat çekilir. Ardından değerlendirme ve satın alma aşaması gelir. Ayrıca, Display-özel tasarım sayesinde satın alma ve takip sürecinde son derece başarılı olursunuz.

Display Reklamların Maliyeti

Görüntülü reklamların bin gösterim başına maliyeti hesaplanmaktadır. Bir müşterinin sizinle iletişime geçmesini beklemek yerine, bilgisayarınızda veya akıllı telefonunuzda araştırma yaparken potansiyel müşterilerinizle iletişime çok daha rahat geçebilirsiniz.

Örneğin, lüks bir otomobil üreticisisiniz ve yeni kampanyanızla rekabette öne çıkmak istiyorsunuz. Kampanyanızı TV, radyo, gazete gibi alanlarda duyurmak etkinlik açısından sağlıklı olmayacaktır. Çünkü hedef kitlenizi daha çok sanal ortamlarda bulabilirsiniz.

Bu kitlenin ilgili yazılı ve görsel medyayı gereğinden fazla kullandığını düşünmek yanlış olur. Kampanyanızı bir internet sitesinde Display reklamlar aracılığıyla yayınlamak muhtemelen doğru harekettir. Bu mantık size daha düşük bir reklam bütçesi ile daha etkili bir kampanya duyurusu sağlar.

Display Özel Tasarımın Faydaları

Bu orijinal bir fikir ve etkili bir tanıtım alanı olan Display-özel tasarım, aynı sektör içerisinde yer alan ve markanıza uygun bir tasarıma sahip siteler de dahil olmak üzere tüm sitelerden sıyrılmanızı sağlar. Bu muhteşem sistem ürün, hizmet veya marka için özel olarak tasarlanmıştır.

İstenilen görüntü ve özelliklerin tasarıma dahil edilmesini sağlar. Rekabet gücünü artırır. Tasarım sıfırdan geliştiğinden, rakip web sitelerinden üstün özelliklerle bir web sitesi oluşturulabilir. Özel tasarım site reklam hizmetinin tek dezavantajı tasarım süresidir.

Hazır tasarımların hemen hemen aynı gün yayınlanması mümkünken, özel tasarımlarda bu süre biraz daha uzundur.

Ancak tüm olasılıkları göz önünde bulundurarak ve her şeyi test etme sürecinden sonra mükemmel bir reklam tasarımı oluşturulur. Her türlü reklam ve Display özel tasarımlar için firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.