Dijital Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı, gelişen teknoloji ile hayatımıza giren ve farkında olmasak da günlük hayatta farklı şekillerde karşımıza çıkan bir uygulama ve bir terimdir.

Baskı sektöründe geçmişten günümüze serigrafi ve ofset baskı ile geniş baskı alanları üretildi ancak günümüz teknolojinin en önemli baskı türü olarak dijital baskı karşımıza çıkıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu tip baskı işlemi geri planda kalmış ve sektör artık dijital baskı makineleri sayesinde dijital baskıya yönelmiştir. Bu muhteşem imkanları en doğru şekilde uygulayarak hizmetinize sunan firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı, hız açısından müşteri gereksinimlerini karşılayabilen ve istenilen işin kalitesine bağlı olarak çok daha ucuz fiyata sahip bir ortam haline gelmiştir.

Ayrıca, dijital baskı, adından da anlaşılacağı gibi, dijital olarak oluşturulmuş tasarımların yani içeriğin istenilen her türlü malzemeye uygulanabilmesini sağlıyor.

Aklınıza gelecek her türlü malzemenin üzerine baskı yapılabilir. Bu dijital baskı işlemi tamamlandıktan sonra istenilen yere uygulanır. Firmamız size en uygun fiyatlarla en güzel ve kaliteli hizmetleri sunuyor.

Dijital baskının geleneksel baskıya göre avantajlarına bakıldığında, bir takım avantajları vardır. Bunlar, daha uygun fiyat, hızlı iş tamamlama, esneklik, hataların düzeltilebilir olması ve çok daha büyük kalitedir.

Dijital baskının maliyeti parçadan bağımsız olarak üretilebildiğinden ve küçük ya da az miktardaki işleri de yapabildiğinden fiyat olarak daha caziptir.

Bu bağlamda; dijital baskı makinelerinin her geçen gün hızlarını ve kalitelerini arttırmaları, elbette istenilen iş için termin süresinin de en aza indirilmesiyle sonuçlanmıştır.

Bir bilgi işlem ortamında oluşturulan baskıya hazır tasarımlar, üretimi birkaç saat içinde durdurarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Dijital Baskı Uygulaması

Gerek tasarım gerekse üretim aşamalarında ihtiyaçlara çözüm üretebilen dijital baskı, diğer yöntemlere göre çok daha hızlı sonuç vermektedir. Bilgi işlem ortamında istenen değişiklikler hemen uygulanabilir ve hemen üretime alınabilir.

Günümüzde matbaaların hızının önemli ölçüde arttığı günümüzde kâğıdınızı dakikalar içinde basılı ve hazır olarak bulabilirsiniz. Dijital baskının baskı kalitesi de son derece yüksektir.

Hızlı ve güzel görüntülerle oluşturulan bu baskılar sektörün büyümesinde çok önemli rol oynamıştır.

Dijital baskı günümüzde hemen hemen tüm endüstrilerde çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Önde gelen sektörlere bakarsanız, örneğin perakende, şirket içi kurumsal iletişim, alışveriş merkezleri, eğitim ve sağlık gibi birçok yerde kullanımlarını görebiliriz.

Dijital Baskı Uygulaması Ne İşe Yarar?

Dijital baskının temel amacı, müşteri kitleleriyle iletişim olarak adlandırılabilir. Genel olarak bilgi, duyuru, kampanya gibi istenilen mesajı ilgili kitle ile paylaşmanızı sağlar. Bugün bu uygulamaları hayatımızın birçok yerinde ve dijital reklamcılık alanında görüyoruz.

Uygulamalar, billboard, cephe giydirme, tabela, afiş, araç sticker gibi ürünlerin sayesinde hedef kitlenizle iletişim kurabilir ve daha etkili mesajların yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu kadar geniş bir uygulama alanına sahip olan ve reklamcılığın vazgeçilmez ön koşullarından biri olan dijital baskı uygulaması söz konusu olduğunda, en kaliteli baskı çeşitlerini ve en özel tasarımları firmamızdan bulunabilirsiniz.