Araç Kaplama Nedir?

Genel itibariyle araç kaplama, özellikle, araç boyama yerine kullanılan özel bir tasarım şeklidir. Renginden, görünümünden ya da tasarımından memnun olmayan kişiler, kişisel zevkleri için yenilik istedikleri araçlarında kaplama işlemi yaptırıyorlar.

Araçların kaportasına boyama işlemi yapılmadan, gövdenin folyo ile kaplanması işlemidir. Araçların bu şekilde kaplanması daha önceki yıllarda sadece ticari taksilerde ya da seçim zamanlarında siyasi parti ve adayların reklamının yapılması için kullanılıyordu.

Bunun nedeni ise folyo kaplama işlemi yapıldıktan sonra araç başka bir alıcıya satılsaydı aracın değeri düşmeyecekti. Günümüzde birçok araç sahibi, araç folyo kaplama ve renk değişimi hizmetinin, daha estetik olduğunu düşünmektedir.

Araç Kaplama
Araç Kaplama

Araç Kaplamanın Avantajları

Araç folyo kaplama, gövde boyama işlemine göre biraz daha ekonomiktir. Daha da önemli bir konu ise maalesef Türkiye’de araba boyama işlemi varsa fiyatlar piyasa şartlarına göre düşüyor. Bu aşamada en mantıklı çözüm aracı kaplamaktır.

Çünkü profesyonelce uygulanan bu hizmet, kullanılmış ürünün kalitesi ve profesyonel üretim ile tatmin edildiğinde muhteşem bir iş çıkartıyor.

Aracınızın eski görünümünden eser kalmıyor. Bu kapsamda; araç kaplama konusunda firmamız özel tasarımlar ve tecrübeli elemanlarıyla en kaliteli hizmeti sunuyor.

Aracınız yapılacak olan uygulama ile yepyeni bir görünümüne sahip olacak. Ayrıca aracınızın kaportasında istemediğiniz sorunlar varsa onlar da tamamen ortadan kalkacaktır.

Herhangi bir aracı farklı tasarımlarla kaplayarak çok farklı bir görünümüne kavuşturabilirsiniz. Bu noktada; araç kaplama yaparken pek çok farklı tasarım yapmak da mümkün.

Aracın bir kısmının estetik olarak kaplanması. Sadece kollarının ya da sadece ön kaputun kaplanması gibi.

Her konuda hassas davranılması gereken uygulamanın her aşamasını dikkatli yapmak gerekiyor. Ayrıca araç kaplamada güven ve tecrübe son derece önemlidir.

Günümüzde bütün araçlar pahalı ve değerli. Bu kadar değerli olan araçlarınızı tecrübesi olmayan ve size güven vermeyen firmaların eline bırakmamalısınız.

Araç Kaplamanın Zararı Olur Mu?

Genel kapsamda araç kaplama işleminin araç üzerinde sorunsuz ve kusursuz bir şekilde uygulanabilmesi, işletilebilmesi için araç kaputunun yüzeyindeki bazı parçaların sökülmesi gerekmektedir.

Bunlar genellikle ek parçalar olarak farlar, çıtalar, antenler, kapı kolları ve benzeri parçalardır. Bu konuda da son derece dikkatli olunması gerekiyor. Çünkü sökme sırasında herhangi bir parçanın kaybolması veya zarar görmesi size pahalıya mal olabilir.

Bu konuda alanında profesyonel olan firmamızı tercihe edebilirsiniz. Araç kaplama için kullanılan malzemeler, günlük hayatınızda kullandığınız bantlarla hemen hemen aynı doğrultuda üretilen PVC esaslı ürünlerdir.

Araç kaplama hizmetin uygulamasını yapacak olan firmanın tecrübeli ve kaliteli olması gerekir. Aksi halde aracınızın zarar görmesi olağandır. Firmamız bu konuda her türlü garantiyi vererek kaliteli hizmet sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sohbeti Başlat
Whatsapp Destek Hattı
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?